reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Milion odbiorników DVR w Dish Network

dodano: 2003-09-25 08:55 | aktualizacja: 2003-09-25 09:27
autor: Anna Sulisz | źródło: AdvTV

dish_dvr_hdd_sk.jpg Amerykańska platforma Echostara - Dish Network jest najszybciej rozwijającą się platforma cyfrową pod względem technologicznym. Właśnie w Dish Network sprzedano milionowy odbiornik DVR - Digital Video Receiver, czyli odbiornik cyfrowy z dyskiem. W Europie w tej dziedzinie bryluje Sky Digital ze swoim Sky+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EchoStar informując o milionowym odbiorniku z dyskiem sprzedanym przez DISH Network, zrobił kolejny krok w kierunku zwiększenia sprzedaży i przejścia do ery odbiorników z nagrywarkami DVD.

W Europie na razie nieliczne platformy oferują odbiorniki czy terminale z dyskami, zwykle z dużo większą początkową kaucją (tak robi Canal Satellite lub TPS we Francji) lub zwiększonym abonamentem (Sky Digital w Anglii). Canal Satellite choć ma terminal Pilotime, to ich sprzedaż nie jest tak rewelacyjna, jak Sky+ w Anglii, które po początkowo marnym zainteresowaniu zaczęły iść, tak, że pozostali producenci poza Pace musieli przygotować podobne terminale Digibox z dyskami.

Z tego co wiadomo, to w Polsce obie platformy na razie nie przewidują wynajmu tak drogich odbiorników w dyskiem, bo obawiają się, że znikałyby w tajemniczych okolicznościach. Canal+ Polska mimo, że mógłby przystosować francuski terminal Pilotime z Canal Satellite do polskich realiów nie robi tego bo uważa, że zainteresowanie będzie żadne. I tu decydenci w Canal+ Polska się mylą, bo w Polsce zainteresowanie cyfrowymi odbiornikami z dyskiem gwałtownie rośnie, a odbiorniki na wolnym rynku tanieją. Wystarczy powiedzieć, że odbiornik Humaxa z dyskiem 80GB kosztuje 1600zł, a wkrótce pojawią się tańsze odbiorniki innych firm, dużo poniżej 1500zł.

Być może gdyby Cyfrowy Polsat zrobił niespodziankę i znienacka wprowadził promocyjną opcję dobrego terminala z dyskiem, to i Cyfra+ obudziłaby sie w porę. Jakoś przypomina mi to kilkuletnie udowadnianie opłacalności sprzedaży samych kart Cyfry+. Po roku ich sprzedaży Cyfra+ jest zadowolona, bo sprzedaje ich więcej niż przypuszczano. A Cyfrowy Polsat dalej traci, bo czeka chyba na karę za nieudostępnianie klientom samych kart...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...