reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telstar 4 utracony

dodano: 2003-09-23 08:48 | aktualizacja: 2003-09-23 09:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: BTA

loral_skynet_jpg.jpg Loral Skynet, zbankrutowany operator, który miał przejść z satelitami Telstar do Intelsata ma poważny problem, bo 19 września jeden z satelitów - Telstar 4 - 77W miał awarię i nie funkcjonował prawidłowo. Loral z producentem satelity Lockheed Martinem próbował go uruchomić. Niestety nie udało się, o czym poinformowano 22 września. Intelsat zapłaci Loralowi mniej niż oczekiwano.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W lipcu Loral zgodził się sprzedać satelitę Telstar 4 razem z innymi pięcioma amerykańskiemu operatorowi Intelsatowi za około 1 miliard dolarów. Warunkiem umowy z Intelsatem było bankructwo Lorala, na co ten wyraził zgodę. Tych sześć satelitów Lorala, w tym dwa jeszcze nie wyniesione będzie zlicytowanych w październiku jako część procesu bankructwa. Poza Intelsatem są też inni potencjalni oferenci, którzy mogliby być zainteresowani Loralem i jego satelitami, np. EchoStar Communications Corp.

Obowiązki satelity Telstar 4, którego wyniesiono w 1995 roku, przejęły dwa inne satelity Telstar 5 - 97W i Telstar 6 - 93W. Telstar 4 pokrywał obszary USA, Alaski, Hawajów, Puerto Rico, Wysp Dziewiczych i południowej Kanady.

Po tym, gdy Loral i Lockheed Martin nie zdołały przywrócić satelity Telstar 4 do prawidłowej pracy (jest ubezpieczony na 141 mln dolarów), Intelsat zapłaci Loralowi duzo mniej niż oczekiwano, ale jedno jest ważne, że nadal obowiązuje ta umowa, o czym zapewnił Intelsat.

Telstara 4 zastąpi satelita Telstar 8, aktualnie w budowie w Systems Space/Loral - start zaplanowano na połowę 2004 roku. Zajmie pozycję 89W.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...