reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start Ariane 5G w noc 27-28 września

dodano: 2003-09-16 21:12 | aktualizacja: 2003-09-16 21:32
autor: Janusz Sulisz | źródło:

arianespace_logo_sk.gif Po tym, gdy jeden z klientów lotu V162 rakiety Ariane 5G z kosmodromu Kourou zażyczył sobie dodatkowych weryfikacji start początkowo został przesunięty na koniec września lub początek października, ale ostatnio podano wstępny termin wyniesienia trzech satelitów e-Birda, Insata 3E i Smarta 1 na noc z 27 na 28 września.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie ujawniono który z trzech satelitów, które mają być wyniesione tym lotem: e-Bird, Insat 3E czy Smart 1, miał być poddany tej weryfikacji, ale istnieją podejrzenia, że powodem były problemy z istotnym satelitą dla badań kosmosu Smart 1 należącym do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Strona internetowa www.arianespace.com ciągle podaje termin na startu do lotu 162 na początku października, ale wiele źródeł niezależnych podaje termin podany w naszej informacji.

Tak naprawdę to dla europejskiego przekazu satelitarnego interesujący jest jedynie satelita e-Bird, który trafić ma z 20 transponderami w paśmie Ku na pozycję 33E, gdzie uzupełni ofertę brytyjskiego Sky Digital szybkim Internetem i usługami szerokopasmowymi (zaczną się tam dobrze sprzedawać konwertery Monoblock i dodatkowe konwertery dla multifeeda).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...