reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amazonas poleci rakietą Proton

dodano: 2003-09-16 20:30 | aktualizacja: 2003-09-16 20:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: ILS

hispasat_logo.gif Firma ILS podpisała kontrakt z hiszpańskim operatorem Hispasat na wyniesie satelity Amazonas na pozycję 61W przy pomocy rakiety Proton/Breeze M. Po raz pierwszy satelita tego operatora zostanie wyniesiony w połowie 2004 roku z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amazonas to trzeci start podczas współpracy Hispasata i ILS. Wcześniej pomyślnie wyniesiono Hispasata 1C w 2000 roku i Hispasata 1D w 2002 roku, ale rakietami Atlas IIAS z Cape Canaveral na Florydzie.

Satelita Amazonas, którego wyniesienie zaplanowano dla połowę 2004 roku, to pierwsza misja Protona dla Hispasata.
Amazonas będzie największym satelitą floty Hispasata, która przykryje nie tylko Brazylię i resztę Ameryki, ale także zachodnią Europę i Północną Afrykę z transatlantycką i panamerykańską łącznością.

Amazonas dlatego będzie pierwszym satelitą przeznaczonym dla Ameryki Łacińskiej z pokryciem i możliwościami odpowiednimi dla określonych potrzeb komunikacji satelity w tym regionie. Z tym satelitą, Hispasat planuje zaoferować szeroki zasięg usług zawierających tradycyjne usługi telekomunikacyjne przez satelitę, jak również transmisje video i szybki dostęp do Internetu.

Amazonas jest satelitą z 32 aktywnymi transponderami w paśmie Ku i 19 aktywnymi transponderami w paśmie C. Amazonas zbudowany został przez Astrium na platformie Eurostar 3000. Czas przebywania na orbicie to 15 lat. Całkowita masa startowa w przybliżeniu to 4,600 kg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...