reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Marszałek potępi TVN? Będzie sejmowy zakaz?

dodano: 2013-05-29 09:13 | aktualizacja: 2013-05-29 10:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: niezalezna.pl/wprost.pl/tvn24.pl

TVN24 Nie milkną echa po wywiadzie dla TVN24, którego na żywo udzieliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Krystyna Pawłowicz Jarosławowi Kuźniarowi. Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, składający się z pięciu posłów PiS i jednego z Solidarnej Polski (SP), zwrócił się właśnie do marszałek Sejmu Ewy Kopacz w liście otwartym, w którym wyraża swoje oburzenie z powodu nasilających się przypadków bulwersujących zachowań mediów i apeluje o rozważenie możliwości ograniczenia dostępu do Sejmu dziennikarzom, którzy naruszają zasady etyki dziennikarskiej. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
22 maja 2013 roku, we „Wstajesz i wiesz”, poranku TVN24, Jarosław Kuźniar przeprowadził wywiad na żywo z posłanką Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Krystyną Pawłowicz. Rozmowa dotyczyła „Marszu Szmat”, który przeszedł 18 maja 2013 roku przez Warszawę w obronie ofiar przemocy seksualnej. Według posłanki, późniejsza prezentacja fragmentów wywiadu w TVN24 i w „Faktach TVN” została zmanipulowana, gdyż miała sugerować, że wulgarne słowa, których użyła, są jej. Tymczasem ona, jak twierdzi, tylko cytowała zaproszenie na marsz, a fragment mówiący o tym, że to cytat nie został wyemitowany. W liście skierowanym do Adama Pieczyńskiego, redaktora naczelnego TVN24, domaga się więc, żeby „Fakty TVN” w ciągu tygodnia wyemitowały na początku wydania sprostowanie, w którym redakcja przeprosi ją i przyzna m.in., że „dokonała manipulacji zarejestrowanego materiału". Według TVN24 do manipulacji nie doszło, a zainteresowani mogą zapoznać się z całym wywiadem, który umieszczony jest na stronie internetowej stacji.

Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy zwrócił się w tej sprawie w liście otwartym do marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

- Dnia 22 maja 2013 roku w TVN24 ukazał się wywiad z panią poseł Krystyną Pawłowicz, nagrany w gmachu Sejmu i zmanipulowany co do treści w następnych przekazach. Wypaczana jej wypowiedź, którą ktoś z redakcji TVN przygotował, to obraz rażącej sprzeczności z zasadami dziennikarskiego obiektywizmu. W zaistniałej sytuacji Parlamentarny Zespół ds. Zrównoważonego Rozwoju Europy, zdając sobie sprawę jak ważny jest rzetelny przekaz, również dla jednoczącej się Unii Europejskiej, zwraca się z apelem do pani Marszałem o zajęcie stanowiska potępiającego zachowania mediów - czytamy w liście skierowanym do marszałek Sejmu (za niezalezna.pl).

Członkowie Zespołu apelują o rozważenie możliwości uznania za „persona non grata” w Sejmie tych dziennikarzy, którzy „wykazują się skrajnym brakiem, nie tylko dziennikarskiej etyki ale i podstawowego zachowania”.

Zapoznaj się z całością wywiadu z Krystyną Pawłowicz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama