Walkower dla Legii. Rewanż z FK Kukesi w TVP2

dodano: 2015-08-04 11:18 | aktualizacja: 2015-08-04 11:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

TVP Sport Decyzją organów dyscyplinarnych UEFA mecz FK Kukesi – Legia Warszawa został zweryfikowany jako walkower 0:3. W czwartek 6 sierpnia 2015 roku o godz. 21:00 odbędzie się rewanż w Warszawie– poinformował szef ds. komunikacji w Legii Warszawa, Seweryn Dmowski. Transmisja od godz. 20:45 w TVP 2, TVP Sport i SPORT.TVP.PL.

Walkower dla Legii to efekt skandalicznego zachowania kibiców Kukesi podczas pierwszego meczu w Albanii. W 52. minucie wicemistrz Polski prowadził 2:1 po golach Nemanji Nikolicia i Jakuba Rzeźniczaka. Wówczas w kierunku cieszących się z drugiej bramki gości poleciał kamień. Trafił on w głowę Ondreja Dudy. Słowak musiał opuścić boisko na noszach, a sędzia Stephan Klossner przerwał mecz.

Gospodarze próbowali namówić delegata UEFA do wznowienia gry, ale stwierdził on, że piłkarzom grozi niebezpieczeństwo i zalecił gościom powrót do hotelu. Tej samej nocy samolot z legionistami na pokładzie wylądował w Warszawie.

Wstępnie Komisja Dyscyplinarna UEFA miała podjąć decyzję w poniedziałek, ale ze względu na obszerny materiał i liczbę zarzutów przełożyła werdykt o jeden dzień.

Oficjalnie Kukesi przedstawiono cztery zarzuty:
- przerwanie meczu,
- odpalenie rac
- wrzucanie na boisko różnych przedmiotów, zamieszki na trybunach
- niedozwolony transparent o treści "Koniec meczu będzie końcem waszego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem".

– Dobrze, że mecz rewanżowy się odbędzie – powiedział prezes Legii Bogusław Leśnodorski, cytowany przez oficjalną klubową stronę – Uważam, że o wyniku rywalizacji powinno decydować boisko. Tym bardziej żal incydentów w Tiranie ze strony miejscowych kibiców, przez które nie można było dokończyć pierwszego spotkania – podkreślił.

Pod lupę UEFA trafiła także Legia Warszawa. Zarzut dla kibiców Legii to rzucanie różnymi przedmiotami. Ewentualną karę szefowie stołecznego klubu poznają 13 sierpnia.