22.04 Eurosport: Walońska Strzała z Kwiatkowskim

dodano: 2015-04-20 12:08 | aktualizacja: 2015-04-20 14:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery Networks CEEMEA

Eurosport Discovery Company Po zwycięstwie w słynnym klasyku Amstel Gold Race (więcej tutaj), Michał Kwiatkowski w środę, 22 kwietnia br. stanie na starcie Walońskiej Strzały. To druga odsłona Tryptyku Ardeńskiego, w której przed rokiem Polak zajął trzecie miejsce. - To jest wyścig ostatniego podjazdu, który wymaga olbrzymiego wysiłku - powiedział „Kwiato” w wywiadzie dla Eurosportu. Transmisja z wyścigu na antenie Eurosportu (Eurosportu HD) w środę od godziny 14:15.

W niedzielę (19 kwietnia br.) Michał Kwiatkowski jako pierwszy Polak wygrał prestiżowy wyścig Amstel Gold Race.

- To niesamowity dzień. Wreszcie udało mi się zwyciężyć w tęczowej koszulce, co było moim celem. Chcę podziękować kolegom z drużyny, dzięki którym mogłem jechać zrelaksowany

- mówił Kwiatkowski po niedzielnym triumfie.

Warto podkreślić, że znakomicie spisał się także Maciej Paterski, który zakończył zawody na dziewiątym miejscu.

Michał Kwiatkowski (w środku) na mecie tegorocznego wyścigu Amstel Gold Race, foto: Discovery Networks CEEMEA

W środę polskiego mistrza świata czeka kolejne wyzwanie, czyli start w klasyku Walońska Strzała. Prze rokiem Kwiatkowski zajął w nim trzecie miejsce. Kluczowym fragmentem trasy w Fleche Wallonne jest końcowy podjazd na Mur de Huy.

- To jest wyścig ostatniego podjazdu, który wymaga olbrzymiego wysiłku. Kto zachowa najwięcej sił i będzie na odpowiedniej pozycji przed ostatnim podjazdem, ten naprawdę może zdziałać wiele. Tam nie ma czarowania, kto może, ten jedzie

- powiedział Kwiatkowski w wywiadzie dla Eurosportu.

Na pytanie o szanse na zwycięstwo w drugiej odsłonie Tryptyku Ardeńskiego „Kwiato” odpowiedział:

- Wszystko zależy od formy w danym dniu i jak to się mówi w kolarstwie: jeżeli noga „podaje”, to ten morderczy podjazd pod Mur de Huy można wjechać tak, by ukończyć wyścig na wysokim miejscu.

Relacja na żywo z Walońskiej Strzały w środę od godziny 14:15 w Eurosporcie. Wyścig komentować będą Krzysztof Wyrzykowski i Tomasz Jaroński.

- środa, 22 kwietnia 2015 roku o 14:15, Eurosport, Tryptyk Ardeński: Walońska Strzała.