WTA Finals: Halep - Radwańska w półfinale

dodano: 2014-10-24 17:23 | aktualizacja: 2014-10-24 17:38
autor: Anita Kaźmierska | źródło: sport.tvp.pl

tvp Simona Halep przegrała z Serbką Aną Ivanović 6:7, 6:3, 3:6 w WTA Finals w Singapurze, ale i tak zapewniła sobie pierwsze miejsce w „Grupie Czerwonej”. W półfinale Rumunka zagra z Agnieszką Radwańską, natomiast Serena Williams zmierzy się z Caroline Wozniacki.

Halep przegrała pierwszego seta 6:7, ale w drugiej partii była już zdecydowanie lepsza, wygrywając 6:3. Taki rezultat pozbawił szans na drugie miejsce Ivanović, która – by awansować – musiała wygrać bez straty seta. Do półfinału awansowała zatem Amerykanka Serena Williams. Jej rywalką będzie Dunka Caroline Wozniacki.

Polka w piątek przegrała z Rosjanką Marią Szarapową w trzech setach, ale dzięki wygranej Wozniacki z Czeszką Petrą Kvitovą utrzymała drugą pozycję. 25-letnia krakowianka powtórzyła najlepszy wynik w nieoficjalnych mistrzostwach świata. Do półfinału dotarła dotychczas raz – w 2012 roku, gdy turniej rozgrywano w Stambule.

W czterech pozostałych występach w WTA Finals Radwańska kończyła udział na fazie grupowej, przy czym w latach 2008-09 rozegrała tylko jedno spotkanie, jako rezerwowa. W pojedynkach z Rumunką ma korzystny bilans. Z sześciu meczów wygrała cztery. Ostatni podczas tegorocznego Indian Wells w Stanach Zjednoczonych.